MÓDNE INTERIÉRY 2022 - TRENDY, KTORÉ STOJÍ ZA TO POZNAŤ

MÓDNE INTERIÉRY 2022 - TRENDY, KTORÉ STOJÍ ZA TO POZNAŤ

Budúci rok sa čoraz viac blíži na obzore, takže už nemá zmysel čakať - je najvyšší čas bližšie sa pozrieť na prognózy týkajúce sa najmódnejších trendov v interiérovom dizajne v roku 2022. Budú to veľkolepé zmeny vo vzťahu k tohtoročným trendom, alebo možno len nejaké jemné nuansy ...? Už vás neudržíme v neistote – najpopulárnejšie dizajnové trendy a najmódnejšie interiéry nového roka prichádzajú rýchlejšie a rýchlejšie kroky sú pred vami.

PREPNITE NA SPOMALENIE ŽIVOTA...

Možno je to otázka pandemickej reality, v ktorej všetci žijeme už dlho, alebo možno ide o to, aby sme si čoraz viac uvedomovali, aká žiaduca je rovnováha v živote každého z nás – aj tak sa známa filozofia pomalého života stáva čoraz rozšírenejšou, čoraz smelejšou, aby sa cítila aj v oblasti interiérového dizajnu. Ako vyzdobiť dom v štýle pomalého života? Je to predovšetkým priestor, ktorého hlavným účelom je pomôcť vám chytiť dych z každodenných starostí, problémov, stresu a povinností, a preto - interiéry v štýle pomalého života musia byť priaznivé pre odpočinok a pokoj. Tlmené farby, prírodné materiály, pozornosť k detailom, ktoré vám umožnia vychutnať si ešte viac malé potešenia každodenného života - dom takto zdobený nie je len zárukou útulnosti a oddychovej atmosféry, ale určite aj jedným z absolútne najmódnejších interiérov roku 2022.

PRÍRODNÉ PODNEBIE VŽDY NA VRCHOLE

Tento módny trend interiérového dizajnu 2022 je dôsledným pokračovaním trendov, ktoré sú už dokonale spojené nielen s aktuálnym rokom, ale aj z predchádzajúceho roka – odkazy na prírodu, predovšetkým vo forme nábytku, lámp a doplnkov z prírodných materiálov, v budúcom roku nespadnú nad vrchol interiérového dizajnu. V tejto sezóne bude bambus obzvlášť na vrchole - ak ste ochotní osloviť inšpiráciu zo súčasných trendov v výzdobe vášho interiéru, určite by nemal chýbať vo vašom dome.

VINTAGE MÓDA POKRAČUJE VO SVOJEJ NAJLEPŠEJ...

Ďalším trendom v našom dnešnom zozname je aj pokračovanie z predchádzajúcich sezón – móda pre vintage a retro dizajn sa vždy darí dobre a nevyzerá to, že sa rýchlo dostane do hanby, a to ako zo strany dizajnérov známych a populárnych značiek interiérového dizajnu, ako aj nadšencov samotných krásnych interiérov. Zásuvné zásuvné zásuviek na nohách jemne zúžené nadol? Absolútne. Starý povrch naznačujúci mierne opotrebenie a hryzenie zubom neúprosne plynie čas? Vždy vítané. Mierne vyblednuté, vzorované koberce, najlepšie so strapcami? Áno, aj to zostáva nezmenené. To sú však len niektoré z mnohých možností, ktoré fanúšikovia vintage štýlu ponúknu módne trendy interiérového dizajnu 2022...